Software

Meteo API ready / Meteo Aplikačné rozhranie hotové

Now is ready API for meteo server. Using is simply - call http get request on api php script. There are two possible parameters {u}- meteostation identification, {API} - type of api from <web | genmon | clear>.  There are three methods implemented yet: web,genmon or clear text. Web interface - simply include this link to your php page: [API for WEB] . For linux users, there are using Genomon to show system statistics in taskbar is available this link: [API Genmon] . Here is the - Genmon   script. If you need just simple text output of actual weather condition of given station just use this api link:  [API Clear-text].

Calendar template maker / Generátor kalendárových šablón

I have developed simple calendar html template maker using php and html+css. All you need to do is to save generated zip file of templates and replace empty image files with your own. You can generate A3 paper sized 300dpi resolution templates of current year ---on this page---.

Idea: you can print the templates directly from browser using correct printer settings (in firefox - A3 sized paper, or scaling to other format), or you can use firefox printscreen fukllpage ability (Push: shift+F2 , type  screenshot --fullpage in opened console).

Popri tvorbe kalendára závesného lietania na rok 2015  som si vytvoril generátor šablón v html+css, do ktorej stačí nahrať svoje vlastné fotky a máte hotový kalendár. Výsledné šablóny sú vo veľkosti A3 300dpi. Pri generovaní je potrebné zadať požadovaný vzhľad, počet obrázkov v päte stránky a text v sekcii credits (autori) ---na tejto stránke---.

Tip: je možné šablóny priamo tlačiť z prehliadača pri korektnom nastavení tlače (vo firefoxe -veľkosť A3, alebo škálovanie na iný formát), alebo pou6i5 funkciu printscreen fullpage v mozilla firefoxe (stlačte shift+F2 a do nabehnutej konzoly napíšte screenshot --fullpage).

C#: Boom Mines

Po dlhej dobe som mal znova kus voľlného času a zahral som si staré známe míny. Hovorím si, že by nebolo nič ťažké niečo také dať dokopy a rozšíriť to o nejake vymoženosti a odmeny ---v tomto článku---.

 

C#: Posúvanie okna myšou bez záhlavia

Tento celok príkazov zabezpečí, aby ste mohli myšou pohybivat okno po ploche, ak máte schovanú hlavnú lištu okna. Je to ideálne, ak chcete mať napríklad vlastný skin aj lišty a tým pádom aj vlastné tlačítka na nej a pod ---v tomto článku---.

 

 

Delphi: YouSearch

YouSearch je program pre vyhľadávanie zoznamov záznamov na servery youtube.V novej verzii je implementovaný aj filter vloženého zoznamu ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: KoLkUlAcKa

KoLkUlAcKa je utilitka s pôvodnou myšlienkou eurokalkulačky s prídavnými funkciami. Bohužiaľ som ju už ďalej nevyvýjal a zostala v nedokončenom avšak funkčnom stave ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: ResizeMe!

Resize Me! je program pre zmenu veľkosti fotografií a obrázkov s rýchlou voľbou a možnosťou zmeny vzhľadu. Pôvodnou myšlienkou bolo vytvoriť rýchly spôsom tvorby tapiet do starších mobilných telefónov ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: EuroSat

EuroSat Šikovná utilitka pre sledovanie oblačnosti doplerovým radarom. Nová verzia umožňuje zadať aj vlastné zdroje radarových snímkov ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: Zistenie počtu slov, viet a riadkov v súbore

Ak ste dostali za úlohu jednoduchým spôsobom zistiť počty niektorých elementov v textovom súbore, prikladám príklad riešenia problému v prostredí delphi. Potrebujete komponenty Label1, Label2, Label3, Edit1 a Button1 ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: Triedenie pretriasaním - shaker sort

Triedenie pretriasaním je jedno znajjednoduchších triedení, vychádzajúce z triedenia bublinkovým spôsobom. Vylepšenie vychádza z obojsmerného prechádzania triedenej množiny ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: Substitúcia textu na obrázky (smiles v texte)

Každý, kto robil len s free componentami a potreboval text premeniť priamo na obrázok (napríklad smajlíky) sa stretol s problémom, ako to vlastne vyriešiť. Ja som to vyriešil nasledovne. Potrebujete len komponentu TRichView, ktorá sa dá zadarmo stiahnuť ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: Presúvanie okna myšou

Tento celok príkazov zabezpečí, aby ste mohli myšou puhybivat okno po ploche, ak máte schovanú hlavnú lištu okna. Je to ideálne, ak chcete mať napríklad vlastný skin aj lišty a tým pádom aj vlastné tlačítka na nej a pod ---v tomto článku---.

 

 

 

Delphi: Konverzia TDataSetState String

Funkcia zabezpečí prevod dátového typu, ktorý používajú datasety v delphi na reťazec znakov. Vhodné hlavne pri ladení aplikácií ---v tomto článku---.

 

 

Published on 12/27/2014, 18:25:25.
Last updated on 01/07/2015, 16:10:42.